2019 en güzel renkler | Dekorevi Mutfak 2019 en güzel renkler – Dekorevi Mutfak
Menü

2019 en güzel renkler

Kasım 30, 2018 - BLOG, Blog
2019 en güzel renkler

2019’a damgasını vuracak 12 renk!

Dekorasyon modası ve trendleri de tıpkı giyim modası gibi her geçen gün biraz daha değişiyor ve her geçen yıl yeniliklerle hayata karışıyor. Her sene bir önceki seneden bir şeyler alarak ve bir sonraki seneye doğru ilerleyerek dönüşen ve gelişen mobilya tasarımları, stiller ve trendler öne çıkıyor. Ve dekorasyonda da giyim endüstrisinde de yeni trendleri belirleyen en önemli unsurların başında da tabii ki renkler geliyor. Bir yılı daha geride bırakırken önümüzdeki yılın dekorasyonda öne çıkacak olan renk trendleri neler olacak, bilmek ister misiniz?

1950’den bu yana, evrensel olarak modadan dekorasyona, grafik tasarımdan matbaacılığa kadar pek çok alanda kullanılan renk kataloğunun mimarı olan Pantone Renk Enstitüsü, her sene yayınladığı renk raporları ile öne çıkan trendleri de belirliyor. Biz de homify olarak, Pantone renk kataloğunun 2019’da trend olacak renklerinden dekorasyon alanında en öne çıkacak olanları belirledik. Dekorasyonunuzu yeni seneyle birlikte güncellemek ve yenilemek istiyorsanız, bu renklerle yapacağınız dokunuşlar, en son trendleri yakalamanızı sağlayacak.

İşte 2019’a damgasını vuracak renkler ve bu renklerle dizayn edilmiş şık ve göz alıcı örnek yaşam alanları…

1- Kavak sarısıGeonyoung Lee - homify: tarz

Adını akçakavak ağacından alan bu renk tonu sarının en sıcak, doğal ve yalın hallerinden biri. Yaşam alanlarına samimi ve şık bir stil katan bu renk özellikle sonbahar temalı, doğallığın ön plana çıktığı modern dekorasyonlarda vazgeçilmez bir etki yaratabilir.

Canlı ve sıcak

edictum - UNIKAT MOBILIAR: tarz Mutfak

Bu mutfakta bu sarı tonunun oldukça şık bir kullanımını görebiliyoruz. Duvar rengiolarak kavak sarısı seçilerek doğal ahşaptan üretilen açık raflı depolama sisteminin yarattığı country tarzı natürel etki tamamlanmış. Çağdaş beyaz eşyaların metalik pırıltısı ve vurgulu aydınlatma da bu sarı tonu ile mükemmel bir ahenk oluşturmuş.

2- FiestaGeonyoung Lee - homify: tarz

Pantone renk kataloğunda 2019’un öne çıkan renklerinden biri de fiesta olarak adlandırılan bu canlı ton. İspanyolcada festival anlamına gelen fiesta kelimesi, rengin coşkulu ve pozitif enerjili canlılığını temsil ediyor. Nar çiçeği rengine epey benzer bir tonda olan bu renk hem duvar boyalarında fon rengi olarak kullanılmak için, hem de aksesuar ve teksil ürünlerinde vurgulayıcı dokunuşlar yapmak için oldukça uygun.

Çarpıcı bir fon

Emanuela Orlando Progettazione: tarz Yemek Odası

Fiesta tonunun duvarda kullanıldığı bu örnek dekorasyonda, turuncu, kırmızı ve sarı tonlarının sıcacık ve iç ısıtan bir karışımı olan bu rengin baskınlığını koruyabilmek ve enerjisini yansıtabilmek için mobilyalarda nötr beyaz tonları tercih edilmiş. Oldukça kuvvetli ve etkili bir renk tonu olduğu için fiesta tonunu dekorasyonuna katmak isteyenlerin de bu rengi daha nötr tonlarla bir arada kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

3- Soytarı kırmızısı

Geonyoung Lee - homify: tarz

Renk kataloğunda soytarı kırmızısı olarak adlandırılan bu kırmızı tonu ise ortaçağ ve rönesans dönemlerinde Avrupa’da saray halkını ve kralları güldüren soytarıların, çizimlerde de sık sık karşımıza çıkan sembolik kıyafetlerindeki renkten ismini alıyor.

Casas inHAUS: tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?Bizimle temasa geçin!

Etkileyici yoğunluk

Annie Sloan: tarz

Bordo ile kırmızı arasında canlı, sıcak ama aynı zamanda ağırbaşlı ve yoğun bir renk tonu olarak var olan soytarı kırmızı tonu net ve yoğun dokusu nedeniyle dekorasyonda geniş yüzeylerden ziyade yardımcı mobilyalarda ve parçalı yüzeylerde kullanılmaya uygun. Bir odanın bir duvarını soytarı kırmızısı tonuyla boyarsanız odanın biraz boğucu ve göz yorucu olma riski olabilir. Elbette bu renk tonu, profesyonel dekoratörlertarafından tasarlanan kusursuz dekorasyon seçimleri ile geniş yüzeylerde de harikalar yaratabilir. Ancak eğer sezonun renk trendlerini evinize küçük değişimlerle taşımak istiyorsanız bu rengi kullanmanın en ideal yolu bu örnekteki gibi eski bir mobilyayı boyamak olabilir.

4- Canlı mercan

Geonyoung Lee - homify: tarz

Mercan rengi son yılların en trend renklerinin başında geliyor. Pembe ve turuncunun harmanlandığı bir renk olarak da tanımlanabilecek mercanın daha enerjik ve parlak bir tonu olan ve Pantone renk kataloğunda canlı mercan olarak adlandırılan bu ton da son yılların mercan trendini daha canlı bir enerji ile 2019 yılında da sürdürmeye devam edecek.

Zarif ve şık

AVOREZ | Exclusive UK Distributor: tarz Oturma Odası

Yumuşak ve zarif dokusuyla sadece modern stile değil klasik tarza da kusursuz bir uyum sağlayan mercan tonları perde renklerinden, berjer döşemelerine, duvar boyalarından aksesuarlara pek çok farklı yüzeyde kullanılmaya da uygun.

5- Mango mojitoGeonyoung Lee - homify: tarz

Adını mangolu bir kokteylden alan bu sıcak sarı tonu, bu senenin renk trendlerinden bir diğeri olan kavak sarısının daha sıcak ve daha yoğun bir versiyonu olarak da tanımlanabilir. Tropikal bir ferahlık hissi uyandıran bu ton her ne kadar yaz mevsimini anımsatsa da, kış aylarında da evinizi daha sıcak ve samimi kılacak dekoratif dokunuşlar oluşturur.

Uyumlu ve sıra dışı bir sıcaklık

arquiteta aclaene de mello: tarz Banyo

Turuncumsu bir sarı tonu olan mango mojito renginin en öne çıkan özelliklerinden biri de kendinden daha canlı tonlarla bir araya geldiğinde ortamı nötrleştiren ve yumuşatan, kendinden daha nötr tonlarla kullanıldığında ise ortamı daha sıcak ve enerjik hale getiren uyum yeteneği yüksek bir renk tonu olması. Bu özelliği sayesinde de bu örnekteki gibi canlı bir turuncu ve sade bir beyaz gibi iki karşıt renk arasında geçiş sağlamak için de ideal bir seçenek.

6- Biber sapı yeşili

Geonyoung Lee - homify: tarz

Renk kataloğunda biber sapı olarak adlandırılan bu renk, doğadan gelen sağlıklı bir enerjiye sahiptir. İlkbaharın canlılığını ve yaz aylarının sıcaklığını yeşilin dinlendirici hissi ile bir araya getirir.

Pastel estetik

Espaces à Rêver: tarz Yemek Odası

Bu pastel ve yoğun yeşil tonu özellikle diğer sıcak pastel tonlarla bir araya geldiğinde harikalar yaratabiliyor. Bu örnekte de ön duvardaki biber sapı yeşili arka duvardaki scarlet kırmızı tonu ile sıcak ve etkileyici bir atmosfer ortaya koyuyor.

7- Tavuşkuşu pembesi

Geonyoung Lee - homify: tarz

Tavuskuşunun muhteşem kuyruğundaki pembeliği yansıtan bu renk ise, bir yaşam alanına katılabilecek en canlı ve parlak tonlardan biri. Dinamik bir enerjiyi ve lüks bir zarafeti simgeleyen bu pembe tonu feminen ve çekici bir odak noktası yaratmak isteyenler için oldukça şık bir seçenek.

Feminen ve çekici

homify: tarz Mutfak

Bu kadar güçlü renk tonlarını dekorasyonda kullanmanın en zorlayıcı yanlarından birisi de bu renkleri diğer renk tonlarıyla harmanlamanın oldukça zor olması. Çarpıcı pembe tonları için en doğru kombinasyonun siyah ya da beyaz tonlarla yapılabileceğini söyleyebiliriz. Özellikle tavuskuşu pembesi, siyah ile bir araya geldiğinde lüks ve zarafetin simgesini oluşturuyor adeta.

8- Prenses mavisi

Geonyoung Lee - homify: tarz

Sırada görkemli kraliyet ailesinin ihtişamlı parıltısını sembolize eden prenses mavisi var. Diğer mavi tonlarından daha canlı, daha lüks ve asil bir duruş sergileyen bu renk tonu farklı renkler ve malzemeler ile birlikte kullanıldığında farklı ambiyans ve enerjiler yaratabilme yeteneğine sahiptir.

Görkemli ve modern

Elías Arquitectura: tarz Oturma Odası

Bu rengin keskin çarpıcılığı onun vurgulayıcılık özelliğini ön plana çıkarıyor. Çoğu kuvvetli ve etkileyici renk tonu başka renklerle bir araya gelmekte güçlük çekerken prenses mavisi bunun tam tersi bir avantaja sahiptir ve hemen hemen her renk tonu ile birlikte kullanılabilir.

9- Tatlı leylak

Geonyoung Lee - homify: tarz

Adını leylak çiçeğinden alan lilanın mora daha yakın tonları son yılların en çekici renklerinden birini oluşturuyor ancak bu sene lilanın en pembemsi versiyonu yaşam alanlarına hakim olacak. Renk kataloğunda tatlı leylak olarak adlandırılan bu ton yumuşak ve ferah bir pembeliği ile sevgiyi ve hayatı sembolize ediyor.

Romantizmin en konforlu hali

Estampe and Co: tarz Duvar & Zemin

Rahat ve romantik bir yaşam alanı ortaya çıkarmak isteyenler için eşsiz bir renk seçeneği… Özellikle kendisine yakın açık ve koyu tonlarla bir araya geldiğinde oldukça romantik bir akıcılık yaratıyor.

10- Yosun yeşili

Geonyoung Lee - homify: tarz

Renk kataloğunda tam adı teraryum yosunu yeşili olarak geçen bu mat yeşil, içinde bulunduğu yaşam alanlarına ağırbaşlı ve huzurlu bir şıklık katıyor.

Huzur dolu doğallık

Peer Steinbach - Raumaustattermeister mit Stil: tarz Duvar & Zemin

2019 yılında yosun yeşili özellikle doğallığın ön planda tutulduğu dinlendirici ve huzurlu yatak odaları için benzersiz bir seçim olacak.

11- Karamela

Geonyoung Lee - homify: tarz

Karamelli şekerlerin o mutluluk veren tatlılığını yansıtan karamela rengi iştah açıcı ve neşeli bir kahverengi tonu olarak tanımlanabilir.

Samimi ve etkileyici

HannaHome Dekorasyon – Brütalizmin etkisini duvarlarınıza yansıtın!: tarz Duvar & Zemin

Kahverengi tonlarının karizmatik ve ciddi dokusu bu yumuşak ve sıcak tonda yansıtıldığında ortaya hem huzur dolu hem de havalı bir yaşam alanı çıkıyor. Şık ve etkileyici bir sıcaklık…

12- Zerdeçal

Geonyoung Lee - homify: tarz

Ve son olarak adını zerdeçaldan alan o incelikli ve canlı turuncu tonuna bakalım. Baharatın uyarıcı ve hafif acı lezzetinden gelen albeniyi zarif ve etkili bir şekilde simgeleyen bu renk de hem modern hem de klasik stile uyum sağlayabilen tonlardan.

Lezzetli bir doku

Adoro Arquitetura : tarz Mutfak

Tabii bu renk tonu her yaşam alanında kullanılabilir ancak galiba en çok yakıştığı yerlerden biri de adına da yaraşır bir şekilde mutfak dekorasyonları oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir