Menü

çocukodaları

Mart 21, 2019 - BLOG, Blog
çocukodaları

Çocuk odalarına özel 15 sevimli duvar kağıdı

odekor tasarım ve dekorasyon – Odekor: tarz Çocuk Odası

Çocuk sahibi olmak çok zevkli olmakla birlikte büyük sorumluluk ister. Özellikle küçük çocuklarla ilgilenmek bir hayli yorucudur. Zira çocukların enerjisi çok yüksektir ve sürekli dikkatleri dağılır. Çocuğunuzun evi dağıtmaması ve kendi odasında vakit geçirebilmesi için dekorasyonu miniğin seveceği şekilde düzenlenmelisiniz. Bu da çocuk odasının eğlenceli ve çok yönlü olması anlamına gelir. Çocuk odasını dekore etmeden önce, hem kendi isteklerinizi hem de çocuğun isteklerini göz önünde tutun. Çocuk odası dekorasyonu ile ilgili göz önünde bulunduracağınız bir konu çocukların çok hızlı büyümesidir. Bu nedenle ilerki zamanlarda da rahatlıkla kullanabilmek için, mobilyaların fonksiyonel ve çok yönlü olmasına dikkat edebilirsiniz. Odayı süslemek için ise görece daha ekonomik olan oyuncaklar ve diğer aksesuarlardan yararlanabilirsiniz.

Bir beşiği çocuğunuz bebeklikten çıktığında kullanamazsınız ancak duvarlar uzunca bir süre aynı şekilde kalabilir. Kısacası duvar dekorasyonu çocuk odası için akıllıca bir yatırımdır. Bununla birlikte duvarları düz bir renge boyamak odayı sıkıcı gösterecektir. Duvar kağıtları ise sıradan bir odayı eğlenceli bir yere dönüştürmek için oldukça başarılıdır.

Çocuk odasını dekore etmek, çocuğunuzun yaratıcı olmasını ve hayal gücünü geliştirmesi için harika bir fırsat sunuyor. Bu nedenle odayı dekore ederken çocuğu tasarım sürecine dahil ederek, miniği kendini ifade etmesine olanak sağlayın. Böylece çocuk kullanmayı sevdiği bir alan yaratma şansına sahip olacaktır. Duvar kağıdıseçiminde de çocuğunuzun fikrini sorarak yahut ilgi alanlarına yönelik ürünler kullanabilirsiniz. Günümüzde her dekorasyon stiline uygun sayısız duvar kağıdı seçeneği bulunuyor. Dolayısıyla duvar kağıdı seçerken sadece aradığınızı bulamamak gibi bir sıkıntınız olmayacak. Olsa olsa en sevdiğinize karar vermekte zorlanabilirsiniz. Aşağıda sizin için 15 çocuk odası örneği derledik. Bu resimlere bakarak siz de kendi çocuğunuzun odası için ilham alabilirsiniz.

​1- Country tarzı çocuk odası ve kalpli duvarlar

Nuevo Tasarım – Ankara Çay yolu Duru Irmak Sitesi Projesi: tarz Kız çocuk yatak odası

Çocuk odası için kullanabileceğiniz duvar kağıtları çeşitli renk ve desen seçenekleriyle her tarz odaya uyum sağlayabilirler. Nuevo Tasarım imzasını taşıyan bu örnekte çocuk odası country stilde döşenmiş. Duvarda ise pastel tonlarda gri üzerine minik beyaz kapli bir duvar kağıdı bulunuyor.

​2- Sevimli ayıcıklar

Dijivol Duvar Kağıtları – AYI KARDEŞ / Ürün Kodu: vol-COC0817: tarz Çocuk Odası

Duvar kağıdı seçiminde odanın dekoruna göre hareket edebilirsiniz. Hatta tamamen dekorasyona uygun bir kağıt yaptırmanız da mümkün. Dijivol markası kişiye özel duvar kağıdı tasarlayarak evinizi benzersiz hale getiyor. Üstelik tüm kağıtlar, insan sağlığına uygun olup havalandırma da gerektirmiyor.

​3- Dolapların ardında güller

Nuevo Tasarım – Ankara Villa Projesi: tarz Çocuk Odası

Bir diğer çocuk odası örneği oldukça romantik ve tatlı bir şekilde döşenmiş. Klasik tarz detaylara sahip mobilyalar, pastel pembeler ve mavilerle uyum içinde. Eğimli bir tavanı olan çocuk odasında sadece bir duvara kağıt uygulanmış. Önünde ise dolap ve açık raf gibi çeşitli eşyalar mevcut.

​4- Çağdaş duvar kağıtları

novum dekor – erkek çocuk odası: tarz Erkek çocuk yatak odası

Klasik gül desenli duvar kağıtlarının yanı sıra günümüzde daha çağdaş kağıt modelleri de bulunuyor. Novum Dekor imzasını taşıyan bu çocuk odası örneğinde de modern tarz bir duvar kağıdı uygulanmış. Özellikle ağaç şeklindeki desenin dallarına yerleştirilmiş duvar resimleri yaratıcı görünüyor.

​5- Nostaljik duvarlar

sage org.dan.tan.tur.tic.ltd.şti – Bebek Odası: tarz Çocuk Odası

Bebek odaları da tıpkı çocuk odası gibi özenle ve rengarenk dekore edilir. Ağırlıklı olarak beyaz mobilyalar, pembe tüller ve fiyonklarla süslenen bu odada en hareketli bölüm duvarlar. Odanın sevimli tarzı kağıdın nostaljik görünümüyle uyum içinde.

​6- Çocuk odalarına özel sticker

CCT INVESTMENTS – CCT 107 Project in Esenyurt: tarz Çocuk Odası

Duvar kağıdı ile birlikte son yılların trendlerinden biri sticker’lar. Hem belli bir duvar bölümünü kaplaması hem de uygulamasının kolaylığı nedeniyle oldukça ilgi görüyor. Üstelik diğer seçeneklere oran gayet ekonomik. Desen seçeneği ve istenilen ebatta tasarlanabilmesi de sticker’ları çocuk odaları için ideal kılıyor.

Casas inHAUS: tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

​7- Duvarın yarısına dek

Duvar kağıtlarının en güzel yanlarından biri de kağıdı dilediğiniz bir duvara uygulayabiliyorsunuz. Yani hareketli bir duvar kağıdı seçtiğinizi farz edelim. Tüm odayı bu kağıtla kaplarsanız, eşyalarla birlikte göz yorucu bir dekor meydana gelebilir. Oysa kağıdı sadece bir duvara uygularsanız hem oda hareketlenir hem kalabalık bir manzarayı engellemiş olursunuz. Bu örnekte ise desenli duvar kağıdı odanın sadece yarısına uygulanmış.

​8- Yatakla uyumlu duvar kağıdı

Murat Aksel Architecture – Housing: tarz Çocuk Odası

Sıradaki örnekte renkli ve dinamik bir oda tasarımı görüyoruz. Tatlı bir mavi ile kaplı duvarları tavandaki yıldız şeklindeki aydınlatma tamamlıyor. Bir duvarda ise odanın kalanından farklı olarak beyaz üstüne pembe çizgili bir kağıt kullanılmış. Güzel kısmı ise kağıdın yatak örtüsüyle birebir aynı olması.

​9- Basketbol temalı çocuk odası

MOBİLYADA MODA – Basketbol Temalı Çocuk Odası: tarz Çocuk Odası

Çocuk odaları tasarlanırken belli bir tema üzerinden dekorasyonu belirleyebilirsiniz. Örnek resimde çocuk odası için basketbol teması seçilmiş ve bu temaya uygun olarak çeşitli süslemeler yapılmış. Yatağın bulunduğu duvar bölümünde ise ünlü bir basketbolcunun resmi uygulanmış. Siz de çocuğunuzun ilgi alanlarına yönelik özel duvar kağıtları bulabilirsiniz.

​10- Nötr tonlarda desenler

odekor tasarım ve dekorasyon – Odekor: tarz Çocuk Odası

Çocuk odaları genel olarak canlı renkli olmakla birlikte, birden çok desen uygulanacaksa nötr tonlar tercih etmek daha akıllıcadır. Bu örnekte bej ve beyaz tonlarındaki ranzada geometrik desenli yatak kullanılmış. Duvarlarda ise birbirine dolanmış dallar mevcut. Desenler alakasız ancak renkler benzer olduğu için kötü görünmüyor.

​11- Duvarda azgın dalgalar

Tadilat Firması – Avcılar Tadilat: tarz Çocuk Odası

Bir başka çocuk odası örneğinde tema olarak deniz tercih edilmiş. Bu nedenle ağırlıklı olarak deniz yeşili göze çarpıyor. Peluş oyuncaklar ise denizde yaşayan canlılar şeklinde. Böyle bir dekorasyona uygun duvar kağıdı olarak ise deniz dalgası seçmek basit ama yaratıcı bir fikir.

​12- Çocuk odasında bulutlar

4 Duvar İthal Duvar Kağıtları & Parke – Uygulamalar: tarz Çocuk Odası

Bazı duvar kağıtları çocukların iç dünyasına uygun olarak çeşitli çizgi karakterler içerir bazı duvar kağıtları da hayli gerçekçidir. Bu örnekte de gerçekçiliğiyle öne çıkan bir duvar kağıdı görüyoruz. Mavi bir gökyüzü ve onlarca bulut bulunan duvar kağıdı, insana ferahlık veriyor.

​13- Çiçek gibi bir oda

Dekorevi İç Mimari tasarımı olan bu çocuk odası hayli renkli ve cıvıl cıvıl. Puantiyeli ve fırfırlı yatak, kırmızı yatak başı ve çiçek desenli halı ile miniklerin hayran kalacağı bir dekora sahip. Böylesine hareketli ve neşeli bir çocuk odasına düz duvarlar sönük kalırdı. Bu yüzden uzmanlar pembe renkli kelebeklerin olduğu bir duvar kağıdı kullandılar. Sonuç muhteşem.

​14- Deniz teması

4 Duvar İthal Duvar Kağıtları & Parke – Uygulamalar: tarz

Bu örnekte deniz temasının başka bir dekorasyonda nasıl kullanıldığını görüyoruz. Duvarlar yeşil yerine mavi renkli ve dalgalar yerine küçük baloncuklar var. Yatak örtüleri ve perde gibi tekstil ürünleri de benzer desene sahip.

​15- Pembe atlar

4 Duvar İthal Duvar Kağıtları & Parke – Uygulamalar: tarz

Miniklere hayvan sevgisi aşılamak için dekorasyonda bolca hayvan figürü kullanabilirsiniz. Çocuklar için üretilen pek çok oyuncağın hayvan şeklinde olduğu düşünülürse hayvan temalı bir çocuk odası tasarlamak hiç de zor değildir. Ayrıca duvar kağıtlarından da yararlanabilirsiniz. Bu örnekte yatağın dayandığı duvarın tamamı pembe atlarla süslenmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir