Menü

mutfakdolabınasılseçilir

Mart 15, 2019 - BLOG, Blog
mutfakdolabınasılseçilir

Mutfak dolabı nasıl seçilir ?

 

Akdeniz Dekorasyon – Mutfak Uygulamalarımız: tarz Mutfak

Mutfaklar evin kalbi olan odalardır. Bu nedenle hem işlevsel özellikleri bünyesinden barındırmak zorundadır hem de mutfak yaşamını kolaylaştıracak özelliklere sahip olmak zorundadır. Bir mutfak içinde mutlaka olması gereken mutfak dolaplarıdır. Mutfak dolapları mutfak eşyalarının saklandığı, özenle korunduğu ve muhafaza edildiği alanlardır. Bu nedenle mutfak dolabı seçimi yapılırken çok dikkat edilmeli ve doğru tasarımlar seçilerek mutfağın insan yaşamı için ideal bir alan olmasına özen gösterilmelidir. Bu gün mutfak dolabı seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini örnek mutfak modelleri üzerinden inceliyoruz. Mutfağınızın ölçüleri ne olursa olsun mutfağınıza en uygun ve en ideal mutfak dolabını seçmeli ve mutfağınızın işlevselliğini yükseltmelisiniz.  Dekorevi mutfak modelleri sayfasında yer alan özel mutfakları birlikte inceleyelim.

Estetik tasarımlar

GN İÇ MİMARLIK OFİSİ – iç mimari tasarım mutfak: tarz Mutfak

Mutfak dolapları kadar mutfak dolabı kapakları da çok önemlidir. Mutfak dolapları için cam özellikleri olan ve estetik açıdan oldukça zarif duran bir model tercih ederek mutfağınızın zarafetini artırabilir, özel bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Doğru tasarım

Derya Bilgen – ​Kitchen: tarz Mutfak

Mutfak dolapları her geometrik şekilde inşa edilebilen dolaplardır. Bu nedenle mutfağınızın yapısını inceleyerek özel bir tasarım yaptırmalı,  bu modeldeki gibi ince uzun formlara sahip bir mutfak için ince uzun dikdörtgen mutfak dolabı tasarımı yaptırmalısınız.

Ölü alan bırakmayın

Klas Mimarlık – Nolte Küchen Artwood: tarz Mutfak

Mutfak içinde daha fazla depolama ve muhafaza alanına sahip olmak için ölü alan bırakmayacak şekilde bir mutfak dolabı tasarımı yaparak mutfağınızın işlevselliğini artırabilirsiniz. Örnek mutfak dolabı tasarımı bu tanıma en uygun mutfak dolabı modelidir.

Kot farkları

Bilgece Tasarım – Mekan Tasarımı: tarz Mutfak

Mutfak içinde oluşacak kot farklarını ortadan kaldırmak için mutfak dolabı içinde revizyon yapabilir, kot farkını absorbe edecek şekilde buzdolabı etrafında kot farkını yok edebilirsiniz.

Düz tasarımlar

Niyazi Özçakar İç Mimarlık – SANABEL KONAKLARI: tarz Mutfak

Mutfağın geometrik formuna göre dört duvar boyunca bir tasarım yapabilir veya uzun bir mutfağa sahipseniz bir duvarı boydan boya dolap olarak kullanabilirsiniz. Mutfak içinde size kolay bir yaşam sürecek tasarımı tercih ederek  estetik ve geniş bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Cam ve ahşap

CCT INVESTMENTS – Interior Designs : tarz Mutfak

Mutfak dolaplarının kapakları dış cepheleri olduğu için özel bir tasarım yapmalısınız. Cam yoğunluğu fazla olan ve oldukça zarif tasarımlara sahip kapaklar ile mutfağın asaletini artırabilir şık bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Casas inHAUS: tarz Evler

Şık tasarımlar

Mutfak içinde kış mevsiminin esintilerini hissetmek için bir şömine tasarımı yapabilir, mutfak dolaplarını şömine gibi tasarlayıp mutfak içinde estetik olarak nirvanaya erişebilirsiniz.  Ahşap bir yemek masası ile oldukça görsel bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Düz tasarımlar

Bilgece Tasarım – Filiz Ozcan Yaz: tarz Mutfak

Çok estetik bir mutfak dolabı tasarımı yerine düz bir tasarım yaparak tavana kadar olan alanı kullanabilir, mutfak içinde kalan tüm ölü alanları kullanabilirsiniz. Böylece oldukça işlevsel ve şık mutfak dolaplarına sahip olabilirsiniz.

Mutfak adası ile uyumlu

Mutfak dolapları tasarımında mutfak içindeki mobilyalara uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Mutfak adası gibi geniş mobilyalar ile uyumlu ve zarif tasarımlar hem mutfağın estetiğini artıracak hem de görsel bir tasarıma sahip olacaktır.

Zıt renkler

Akdeniz Dekorasyon – Mutfak Uygulamalarımız: tarz Mutfak

Dolap kapakları için renk tercihi yaparken zıt renkleri tercih edebilir, zıt renklerin şıklığını ve uyumunu mutfağa yansıtarak evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Ayrıca  cam yoğunluklu kapak tasarımı ile mutfak dolaplarının zarafetini katlayabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir