mutfakdolabıyaptırmak | Dekorevi Mutfak mutfakdolabıyaptırmak – Dekorevi Mutfak
Menü

mutfakdolabıyaptırmak

Şubat 14, 2019 - BLOG, Blog
mutfakdolabıyaptırmak

 

Mutfak dolabı yaptırmak için bilmeniz gerekenler

Mutfak dolabı yaptırmak dikkat gerektiren ve ince eleyip sık dokunulması gereken bir konudur. Evinizin şekline, durumuna ve istediğiniz bir tasarıma göre şekillenebilir. Bunun için sizlere mutfak dolabı yaptırma konusunda biraz önerilerde bulunmaya çalışacağız.

Mutfak dolabı yaptırmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bu noktalar çok fazla teferruat gerektirmiyor. Kimsenin aklına da gelebilecek noktalar değil ancak yine de üzerinde durulmadığı takdirde mutfak dekorasyonunda bazı aksaklıklara neden olabilir. Siz de evinizin mutfak dekorasyonunu yaptırmak istiyor iseniz dekorasyonda büyük parça oluşturacak mutfak dolaplarında en iyi seçimi yapmalısınız. Mutfak dolabı yaptırırken ilk dikkat etmeniz gereken nokta sizin istediğiniz bir model olmasını sağlamak olacaktır. Evinizde kullandığınız tüm parçaları istediğiniz şekilde, yani sizi mutlu edecek şekilde tercih edin. Mutfak özellikle kadınların daha çok vakit geçirdiği yer olduğu için kadınların kendini en iyi hissettiği parçalar olmalıdır. Bu yüzden mutfak dolabı yaptırmada model olarak en çok beğendiğinizi seçin. Bu noktadan sonra artık mutfağınızın dekorasyon temasını oluşturabilirsiniz. Mutfağınızın dekorasyon temasını oluşturduktan sonra mutfak dolabınızı yaptırma işlemine de başlayabilirsiniz. Mutfak dolabınızı yaptırmak için dekorasyon temanızı da aman diyelim unutmayın. Çünkü klasik bir mutfağa spor bir mutfak dolabı yaptırmaya çalışırsanız ruh haliniz de mutfağınız gibi karmaşık hale gelebilir.

Mutfak dolabı yaptırırken ikinci dikkat etmeniz gereken nokta ise büyüklüğü olacaktır. Mutfağınızın ebadını çok iyi bilmelisiniz. İyi bir ölçü almalı ve mutfak dolaplarınızı da buna göre yaptırmalısınız. Küçük bir mutfağa zaten büyük bir mutfak dolabı yaptırma şansınız yok ancak büyük bir mutfağa küçük ebatta bir mutfak dolabı yaptırdığınız takdirde bu çok kötü bir seçim olacaktır. Büyük bir mutfak görkemli güzel bir mutfak dolabı tercih eder. İstediği büyük mutfak dolabının da ebadı yine mutfağın görünümüne doğru orantılı olmalıdır. Mutfağınız çok büyük diye her yeri büyük dolap mobilyalar ile kaplamak iyi bir seçim olmayabilir. Biraz çiçek koyabileceğiniz tablo asabileceğiniz ve masa koyabileceğiniz bir duvar boşlukları bırakmalısınız. İkinci noktada mutfağınızın ebadına göre mutfak dolabınızın büyüklüğünü de ayarladıktan sonra üçüncü noktada dikkat etmeniz gereken husus kullanacağınız malzemedir. Bu noktada mutfak dolabını yaptıracağınız firma devreye girebilir. Ondan iyi bir mobilya malzemesi kullanmasını isteyebilirsiniz. Bu noktada lake malzemeler çok iyi bir tercih olacak ve yemek buharından etkilenmeyecektir. Bu sayede uzun süre mutfak dolaplarınızı kullanabilirsiniz.

Mutfak dolabı yaptırma ve tasarım ilişkisi

Mutfak dolabı yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sizlere verdik. Bu noktalarda mutfağınızın büyüklüğüne dikkat etmek en büyük faydayı sizlere sağlayacaktır. Mutfak dolabı tasarımınızı da çok iyi çizmelisiniz. Mutfakta dolaplar çok işe yarar ve kullanışlı güzel dolaplar kullanıcı için yarar sağlar. Son dönemlerin modern mutfak dolabı örneklerini inceleyerek bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Bu örnekleri istemezseniz siz de kendi mutfak dolabınızın tasarım çizimini yapabilirsiniz.  Mutfağınızın konumuna göre güzel bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz.

Masanızı da bu mutfak dolabına uygun olarak seçerseniz güzel bir bütünlük sağlamış olursunuz. Eğer güzel bir mutfak masası istiyor iseniz kesinlik ile mutfak dolabınız ile beraber aynı malzemeden ve aynı tarzdan yaptırmalısınız. Bu sayede dediğimiz gibi bütünlük sağlanmış olur ve güzel bir dekorasyon sağlanır. Dekorasyon yapacağınız parçalara göre güzel bir mutfak dolabı seçebilirsiniz. Asla dekorasyon parçalarını mutfak dolabından farklı olarak düşünmeyin ve bütünlüğü bozmayın.

Minay Yapı olarak sizlere 20 yıllık tecrübe ile mutfak dolabı hizmeti sunuyoruz. Aklınızda olan bir tasarım modeli için fiyat alabilirsiniz. Hazır olan mutfak dolabı tasarımlarımızdan birini de beğenirseniz evinize kadar gelip kurulumunu yapabiliriz.

www.dekorevi.com.tr

Mutfak dolabı yaptırma fiyatları ne kadar?

Bu soruya net bir cevap vermek hiç doğru olmaz. Bunun için birkaç neden vardır. Bunlardan bazıları;

  • Dolabın şekli
  • Dolabın uzunluğu
  • Kullanılan malzemelerin kalitesi
  • İş günü süresi

gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Bunlar göz önüne alınarak mutfak dolabı yaptırılır.

Yaz sezonun da gelmesiyle birlikte mutfak dolaplarına yoğun bir ilgi duyulmaktadır. Evini yenilemek isteyenler, yeni evine geçenler veya mutfak dolabından sıkılanlar daha çok yaz aylarında daha çok tercih ediyorlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir