Menü

mutfakmodelleri

Şubat 13, 2019 - BLOG, Blog
mutfakmodelleri

Evinizi Renklendirecek Mutfak Dolabı Modelleri

Geçmiş yıllarda ev dekorasyonun bir parçası olarak görülmeyen mutfak dolapları, son yıllarda en çok dikkat çeken detaylardan birini oluşturmaya başladı. Sadece salon ya da oturma odasının değil; mutfağında yaşam alanı içinde en çok kullanılan odalardan biri olması da bu gelişmenin en temel sebeplerinden biri. Klasik mutfak dolaplarından sıkılanlara özgü oluşturulan mutfak dolabı modelleri, bir yandan evinizi renklendirirken diğer yandan ev dekorasyon trendlerini yakalamanıza yardımcı oluyor.

Mutfak dolabını yenilemeyi düşünenler için ufuk açan yılın en trend mutfak dolabı modellerini sizler için derledik. O halde evinize yepyeni bir soluk getirecek en trend mutfak dolabı modellerini birlikte incelemeye başlayalım.

Ahşabın Beyaz ile Buluşması

Mutfaklarınıza ahşabın eşsiz dokusunu ulaştıran bu modeller ile mutfağınızın atmosferini değiştirmeye başlayın. Kahverengi ve beyaz uyumunun ahengi ile mutfağınız elegant bir havaya bürünecek. Mutfak dolaplarında ahşap dokuya eşlik eden pürüzsüz beyaz dokunuşlar mutfağınıza göz kamaştırıcı bir kontrast oluşturmanıza destek oluyor. Hem modern hem de klasik sevenleri bir arada buluşturan bu mutfak dolabı modeli ile siz de bir yandan evinizi çeşitlendirirken diğer yandan mutfağınızda son trendleri yakalamaya başlayın.

Hakim Yumuşak Tonlar

Yaz kış demeden son yılların en trend dokularından biri haline gelen ahşap parçalar artık mutfağınızla buluşuyor. Ahşabın sert koyu tonunun aksine daha yumuşak tonların tercih edildiği bu mutfak dolabı modelinde krem ile kahverenginin eşsiz uyumuna bayılacaksınız. Mutfak dolaplarınız ile uyumlu ve şık bir geçiş sağlayan açık kahverengi ve krem renklerinin sürükleyici duruşu; mutfağınıza da yalın ve minimal bir atmosfer ile birlikte çağdaş bir doku kazandıracak. Yumuşak beyaz tonlarında tercih edebileceğiniz  mutfak masanız ile mutfak dolaplarınızın renk geçişi ise hem sizi hem de misafirlerinizi büyüleyecek.

Parlak Yüzeyler

Ahşap dokuyu sevmeyenler için ilk tercih edilenlerden biri olan parlak yüzeyli mutfak dolabı modelleri bu sezonda son trendlerde yerini korumayı başarıyor. Mutfak dolabı modellerinin yüzeylerinde yer alan parlak yüzeyler mutfağınıza çok daha zarif ve ışıltılı bir duruş kazandıracak. Buna karşın sezonun en trend rengi olan kahverenginin bu tip mutfak dolabı modellerinde tercih edilmesi ise oldukça önemli bir ayrıntıyı oluşturuyor. Özellikle doğru ışıklandırmalarla canlandırılan bu mutfak dolabı modellerine parlak tonlarda yemek masalarının tercih edilmesi; mutfak dekorasyonunda yumuşak bir geçişi simgelemenize destek olacak. Küçük mutfakları daha geniş ve ferah gösteren bu mutfak dolabı modeli, ev dekorasyonunda özellikle modern duruştan vazgeçemeyenlere etkileyici bir fikir sunuyor.

Zıt Renklere Sahip Üst ve Alt Dolap 

Siyah – beyaz, kırmızı – siyah, bordo – beyaz gibi farklı renklerin eşsiz uyumu mutfağınıza modern bir hava kazandırmayı başarıyor. Buna rağmen bazı küçük ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor. Özellikle alt dolapların daha açık tonlarda tercih edilmesi mutfağınızın daha çağdaş ve sıradışı görünmesine neden olurken; alt dolaplarda koyu renge yer verilmesi ise mutfağınıza alaturka bir hava katmanıza neden olacaktır. Bu tip mutfak dolapları için tercih edeceğiniz yemek masasını ise dolaplarınızda yer alan renklerden birini kullanmamanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde mutfağınız muhtemelen daha küçük ve baskın görünecektir.

Kulpsuz Mutfak Dolapları

Mutfak dolaplarınıza çok daha fazla pürüzsüz ve zarif bir duruş kazandırmanıza destek olan kulpsuz mutfak dolabı modelleri özellikle mutfak dolaplarında modern tasarımları tercih edenler için oldukça şık bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Ahşabın Kızıl ile Buluşması

Kahverengi renginde yer alan ahşap dolap kapaklarına farklı bir alternatif sunan kırmızı ahşap tonları; bir yandan mutfağınızı renklendirirken diğer yandan evinize modern bir hava katmayı başarıyor. Gümüş rengi ile de eşsiz bir uyum yakalayan bu dolap modelleri ile zerafetin doğal duruşunu mutfağınızda hissedeceksiniz.

Siyah Tezgah

Mutfak dolabı rengi ve modeli seçerken bir diğer dikkat edilmesi gereken unsurlardan birini de tezgahın rengi ve modeli oluşturmaktadır. Aksi takdirde mutfak dolaplarınız ne kadar şık görünürse görünsün; tezgahınız ile uyum sağlamadığı takdirde mutfağınızda oldukça avam bir görünüme neden olacaktır.  Özellikle profesyonel iç mimarlardan destek alabileceğiniz bu aşama da ilk dikkat etmeniz gereken nokta ise tercih edeceğiniz tezgahın dolaplarınızın renk geçişleri ile kontrast oluşturup oluşturmadığıdır.

Geçmişte dolapla aynı tonlarda seçilen tezgahlar yeni sezon trendlerinde ise yerini siyah tezgahlara bırakıyor. Özellikle modern tasarımlı mutfak dolaplarına oldukça şık bir görünüm kazandıran siyah tezgahlar, eski tip beyaz tezgah modellerini neredeyse piyasadan silmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir