mutfaktasarımı | Dekorevi Mutfak mutfaktasarımı – Dekorevi Mutfak
Menü

mutfaktasarımı

Şubat 15, 2019 - BLOG, Blog
mutfaktasarımı

Eğer yeni bir mutfak sahibi olmayı düşünüyorsanız önünüzde iki seçenek bulunmaktadır. Bunlar hazır mutfak seçenekleri veya kendinizin yapacağı farklı malzemelerden oluşan bir mutfak dizaynıdır. Hazır mutfak seçeneklerinde mutfak mekanınızın fiziksel koşulları çok önem kazanmakla beraber diğer yol ile birlikte daha çok imkanlar doğrultusunda seçimler yapabilirsiniz. Tabi ki her konuda olduğu gibi bu konuda da işin püf noktaları vardır. Öncelikle mutfağınıza fazla kolon var mı ya da kullanılamayan alan fazla mı sorularına cevap arayacak şekilde bir göz atmanız faydalı olacaktır. Daha sonra bu doğrultular dikkate alınarak dolap düzeni ve kapak açma formlarını da dikkatle seçmelisiniz. Mutfak dolaplarının rengi konusunda, mutfağınızda bulunan buzdolabı, bulaşık makinesi gibi mutfak aletlerinin rengiyle bir uyum içerisinde olacak bir mutfak yapısı oluşturmanızın da estetik açıdan olumlu katkıları olacaktır.

Her iki yolda da öncelik vermemiz gereken bir nokta olarak da malzeme seçimini gösterebiliriz. Buna göre öncelikle tezgahımızı kullanımına çok uygun malzemelerden seçmeliyiz. Bunlar da uzun vadeli kullanımlarda bize sorun çıkarmayacak malzemeler olmalıdır. Örnek olarak mermer uygun bir çözüm olabilir, fakat mermer leke yapma gibi kalıcı bozulmalara neden olabilir. Bizim önerdiğimiz malzeme ise granittir. Çünkü granit, ham maddesinin sertliği dolayısıyla ve desen çeşitliliği ile de oldukça tercih edilen bir malzemedir. Bunların yanı sıra akrilik dökme tezgahlar da vardır. Tercihe göre bunlar da kullanılabilir.

Mutfak zeminleri sert ve suya dayanıklı olmalıdır. Çünkü su taşması, bulaşık makinesinin su sızdırdığı gibi durumlarda daha kolay temizlenen yüzeyler için daha uygundur. Fakat mekanı daha sıcak göstermek için parke de kullanılabilir ama bu gibi durumlarda kabarma yapacağından maliyetli bir tadilat gerektirecektir.

Mutfak dizaynı hizmeti almak istiyorsanız bize ulaşın ve  sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunalım. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik teklifimiz arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik DEKOREVİ tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.0541 6984848

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir