Menü

yerdöşemesi

Aralık 7, 2018 - BLOG, Blog
yerdöşemesi

Yer döşemesi yaptırmak ya da zemini yenilemeye karar verdiğinizde uzun vadeli kullanım için estetik bir görünüm ve bakım kolaylığı açısından malzemeleri iyi araştırmalısınız. Piyasadaki mevcut seçenekler arasında en çok arzu edilen malzemelerden biri doğal materyallerdir. Bu açıdan granit, hem ev sahipleri hem de iç mimarların favorilerinden biridir. Granit zemin, sadece konutun satış değerini arttırmakla kalmaz; aynı zamanda diğer döşeme seçeneklerine kıyasla daha uzun kullanım ömrü sunar. Yıpranma veya lekelenme söz konusu olduğunda güvenle kullanılabilir. Ek olarak su ile güneşe maruz kaldığında yüzeyde lekeler oluşmaz ve rengi solmayacaktır. Sızdırmaz yüzeyi parlak yapısıyla birleşerek muhteşem görünmesini sağlar. Ayrıca üzerinde biriken evcil hayvan tüyleri ve diğer olası alerjen şeyler kolayca temizlenebileceği için bakımı kolaydır.

Yaşam alanlarımız söz konusu olduğunda granit yer döşemesini hem iç hem dış mekanda kullanabiliriz. Estetik özellikleri ve işlevselliği bir yana granit, döşeme seçenekleri arasında uygun fiyatlı malzemelerden biridir. Yine de graniti pahalı buluyorsanız bazı ön çalışmaları kendiniz yaparak kurulum maliyetini en aza indirebilirsiniz. Granit yer döşemesi, evin değerini arttıracağı için graniti mülkünüze yatırım olarak düşünebilirsiniz.

Granit döşeme gücü ve dayanıklılığı ile bilinir. Bu yüzden pek çok insan evinde ve iş yerinde granit zemine sahiptir. Kısacası granit döşeme renk ve stil seçenekleriyle her tür mekana uyum sağlar, ancak eviniz için doğru karoları seçmek her zaman kolay değildir. İhtiyaçlarınız için doğru olan granit fayansları seçmeden önce yapmanız mevcut seçeneklere göz atın. Böylelikle mevcut seçenekler arasında evinizin tarzını yansıtan en güzel granit döşemeyi yaptırabilirsiniz.

Granit yer döşemesi nedir?

Sonraki Mimarlık Mühendislik İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. – MA Evi. Tasarım ve Uygulama Projesi Sonraki Mimarlık 2018. MA House designed and applied by Sonraki Architecture:  tarz Banyo

Granit yer döşemesi çok sıcak koşullar altında oluşan, sertliği ve yoğunluğu ile bilinen kristalin bir taştır. Granit yer döşemesi de düzgün bir tabaka halinde yerleştirilmiş ve kurulum için zemini kaplayacak şekilde ince kesilmiş granit malzemeden ibarettir. Birçok farklı granit fayans çeşidi vardır ve aradığınız şeye bağlı olarak farklı katman ve stil seçenekleri sunarlar. Piyasadaki mevcut seçenekleri incelediğiniz zaman tek bir granit levhadan elde edebileceğiniz renk ve desen farklılıklarına hayran kalırsınız. Granit döşeme oluşturmak için öncelikle granit özel aletler kullanılarak kesilir. İnce katmanlara dönüştürüldükten sonra zemine yerleştirmek için farklı boyutlara bölünür. Son olarak büyük granit parçaları yer döşemesine uygun olarak ince, pratik ve makul fiyatlı karolar haline getirilir. Elde edilen fayanslar incedir ancak hala çok güçlüdür ve kullanımı uzun ömürlüdür. Bu yüzden yer döşemesi malzemeleri arasında granit en popüler seçeneklerden biridir.

Granit yer döşemesi metrekare fiyatları

Mimoza Mimarlık – VILLA ZARBIANUS -IRAK:  tarz Oturma Odası

Seçeceğiniz granit yer döşemelerinin fiyatları belirli detaylara göre değişiklik göstermektedir. Fiyat detayları belirlenirken genellikle ürünün genel özellikleri ve boyutları gibi detaylar göz önünde bulundurulur. Granit seramik fiyatları aynı zamanda metrekare detaylarına da göre belirlenir. Granit yer döşeme metrekare fiyatları her kişinin bütçesine uygun olabilecek fiyatlardır.

İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olan granit yer döşemelerin en yaygın modelleri arasında bulunan 60 x 15 cm’lik modelleri genel olarak 40 TL ile 60 TL arasında değişmektedir. Seçim yapacağınız zaman ekstra bir ödeme yapmamak ve mekanınızda daha estetik bir görünüm elde edebilmek için mekanınızı doğru şekilde ölçmeniz de gerekebilir. Doğru ölçüm ve seçim yaptığınız zaman uzun yıllar boyunca estetik bir şekilde kullanabileceğiniz granit yer döşemelerine sahip olabilirsiniz. Daha detaylı fiyat almak için ise zemin döşemecileri kategorisine bakabilirsiniz.

Granit yer döşemesi kullanmanın avantajları nelerdir?

BUUN MOTTO ARCHITECTS – ATLAS TERAS  | Mersin | Turkey   :  tarz Mutfak

Granit yer döşemeleri ısı direncine sahiptir. Bu sebeple, yüksek ısıya sahip olan zeminler için en ideal yer döşemesi çeşitleri arasında granit yer döşemeleri yer almaktadır. Taş malzemelerin çok yönlü yapıya sahip olmaları ise farklı renk, ebat ve formlarda kullanım imkanını ve özgürlüğünü sizlere sunar.

Granit yer döşemeleri genellikle pek çok farklı dekorasyon stiline uyum sağlayabilmektedir. Bu sebeple, günümüzde çoğu insan mekanlarını granit yer döşemesi ile dekore etmeyi tercih etmektedir. Klasik, modern ve alternatif dekorasyon stilleri ile eşsiz bir uyum yakalayabilen granit yer döşemeleri uzun kullanım ömrüne de sahiptir.

Granit döşemeleri kolay temizlenebilir yapıya sahiptir. Fakat granit yer döşemelerini doğru şekilde temizleyebilmek için uygun temizlik ürünlerini seçmeniz gerekebilir. Granit döşemeler için özel olarak üretilen temizlik ürünlerini kullandığınız zaman granit yer döşemelerinizi daha uzun süre boyunca ilk günkü gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Granit yer döşemesi renk ve model seçenekleri nasıl yapılmalıdır?

Mimoza Mimarlık – A. MORİTA EVİ  ANTALYA:  tarz Mutfak

Temizlik yapacağınız zaman fayans temizleyici olan ürünlerden de uzak durmanız gerekebilir. Bu tür temizlik ürünleri mermerlerin mat bir görünüm almasına sebep olabilir. Asidik yapıya sahip ya da bazik yapıda olan ürünlerden de uzak durmanız gerekebilir. Sirke kullanımı granit yer döşemesinin temizliği için uygun değildir. Sert dokulu bezler de temizlik esnasında kullanılmaması gereken ürünler arasındadır. Bulaşık teli gibi sert yapıya sahip olan ürünler ile temizlik yapmaya çalıştığınız zaman kısa süre içerisinde granit yer döşemelerinizin zarar görmesine sebep olabilirsiniz.

Farklı renk seçenekleri sayesinde neredeyse tüm dekorasyon stillerine uyum sağlayabilen granit yer döşemeleri alternatif tasarım dokunuşları arayanlar için de uygundur. Mekanlarınızda alternatif bir şıklık arıyorsanız granit yer döşemelerini tercih edebilirsiniz. Granit yer döşemelerinin renk seçimlerini doğru şekilde yaptığınız zaman ve model seçimlerine de aynı özeni gösterdiğiniz zaman mekanlarınızın her zamankinden daha geniş ve ferah gözükebilmesini de sağlayabilirsiniz.

ANTE MİMARLIK  – Tülay K. Villa - Balıkesir:  tarz Banyo

Bu tür döşemeler çoğu zaman ufak boyutlu olan mekanların daha ferah gözükebilmesi için de tercih edilen döşemelerdir. Büyük ve geniş mekanların dekorasyonu söz konusu olduğu zaman da mutlaka ufak mekanlarda dikkat edilen detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde büyük mekanlarınızın daha kalabalık görünmesine yol açabilirsiniz.

Escapefromsofa – OLABELLA // RESIDENTIAL PROJECT:  tarz Mutfak

Granit yer döşemelerini dekorasyon stiliniz ile uyumlu bir şekilde uzun yıllar boyunca kullanabilmek istiyorsanız ürünleri satın alacağınız firmaları da detaylı bir şekilde araştırmalısınız. Güvenilir olmayan ve bilinirliği olmayan markalardan granit yer döşemesi satın almamalısınız. Bu tür yerlerden alacağınız yer döşemeleri kısa süre içerisinde yıpranacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir