korkuluk | Dekorevi Mutfak korkuluk – Dekorevi Mutfak
Menü

korkuluk

Kasım 16, 2018 - Hizmet Bölgelerimiz, Hizmetlerimiz

Merdiven ve balkonlarda kullanılan korkuluklar bu alanların güvenliklerini sağlayan ana unsurlardır ve bu yüzden de oldukça önemlidirler. Ne var ki, korkuluklar bugün artık yalnızca güvenlik bariyerleri olarak kullanılmıyor, aynı zamanda da estetik birer özellik olarak evlerin dış cephesinde de merdiven geçiş alanlarında belirleyici görünüm özelliklerini oluşturuyorlar. Farklı tarzlar için pek çok farklı malzeme ve özellikteki merdiven ve korkuluk modellerinden söz etmek mümkün. Ferforje, ahşap, beton, pvc, alüminyum gibi materyallerin her biri evlere farklı bir hava katarken, her birinin kendine göre farklı avantaj ve dezavantajları var elbette. Ancak modern zamanların dekorasyon anlayışına en çok uyum sağlayan parmaklık malzemesi cam denilebilir. Cam korkuluklar diğer korkuluk ve parmaklık tiplerine nazaran farklı ve öne çıkan avantajlar sunduklarından giderek daha da popüler bir seçenek haline geliyorlar. Cam korkulukların en öne çıkan, ayırt edici özellikleri merdiven ve balkon ya da teras alanlarının dokusunu bozmadan, dekorasyonu ve tasarımı gölgelemeden mekana son derece şık ve zarif bir estetik etkide bulunmaları. Kristal berraklığında, su gibi zarif ve modern görünümlü sofistike cam korkuluk modelleri arıyorsanız aşağıda sizin için en öne çıkan modelleri derledik ve cam korkulukların avantajlarını inceledik.

Cam, ilk bakışta, yüksek balkon ve teraslar için biraz kırılgan ve güvenliği diğer korkuluk türlerine göre daha az olan bir malzeme gibi gelebilir; oysa bu oldukça yanlış bir yaklaşım ve geçmişten gelen bir ezber sadece. Bugünün teknolojisi ile üretilen cam korkuluklar için aslında bunun tam tersi geçerli; bugün lamine cam ve temperli cam teknolojileri çok daha güvenli ve kırılmaz cam malzemeler üretiliyor. Özellikle lamine camlar, kırılmaz cam ya da güvenlik camı olarak da adlandırılıyor ve balkon ve merdiven parmaklıkları için son derece güvenli.

Tıpkı güvenlik gibi, şekillenebilme seçenekleri konusunda da camın diğer malzemelere göre çok daha ideal olduğuna inanmak biraz güç olabilir ama gerçekten de öyle. Cam korkuluklar aslında istediğiniz görünümü ve hissi yaratabilecek tasarım seçeneklerine sahiptir çünkü tıpkı güvenlik gibi, üretim teknolojilerinin gelişmesiyle eski tip camlardan çok daha kolay şekillendirilebilir cam uygulamaları ortaya çıkarılmıştır. Tamamen çerçevesiz bir görünüm tercih edebilirsiniz; ahşap, alüminyum, ferforje gibi çerçeveler kullanabilirsiniz; düz cam paneller seçebilirsiniz; ya da oldukça sıra dışı ve ezber bozan tasarımlara imza atan cam korkulukları tasarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir