muhteşem mutfaklar - Dekorevi Mutfak muhteşem mutfaklar - Dekorevi Mutfak
Menü

muhteşem mutfaklar

Kasım 19, 2019 - BLOG, Blog
muhteşem mutfaklar

Evimizi dekore ederken fonksiyonellik açısında en çok dikkat etmemiz gereken alanların başında mutfak geliyor; çünkü bu mutfaklaırmız evin çalışma alanı olma özelliğine de sahip. Mutfak yemek hazırlığı, pişirme ve temizlik gibi işlerin yanı sıra, çok farklı yapılarda ve miktarda eşyayı da depolamakla görevli. Dolayısıyla, yalnızca göze hitap etmekle kalmayan, aynı zamanda işlevselliği de ön planda olan bir mutfak tasarımını tercih etmeliyiz. 

Kişisel ihtyaçlarımız, beğenilerimiz ve mutfak alanımızın şekli mutfağımızın nasıl tasarlanacağına dair ilk kriterleri oluşturacaktır. Ayrıca, hangi ünitelere daha çok ihtiyaç duyacağınız, depolamanız gereken ne kadar eşyanız olduğun, mekandaki pencerenin pozsiyonu gibi kriterler de önemlidir. Bunların dışında, hareket alanı sağlayan, enerji tasarrufu konusunda akıllıca tasarlanmış bir mutfak da aynı şekilde önem taşımaktadır.

Hazırlık, pişirme ve depolama işlevlerinin yanı sıra, mutfaklarımız yemek yemek için de kullandığımız bir numaralı alan. Bir çoğumuz günlük yemeklerde salondaki yemek masasını açmıyor, mutfaktaki daha küçük ve daha samimi yemek masasını tercih ediyoruz. Yani,  oturma odasıyla birlikte mutfak ailenin en sık toplandığı mekan olma özelliğine sahip. Üstelik oturma odasında herkes televizyon izlemek, kitap okumak, internette dolaşmak gibi kendi işiyle ilgilenirken, mutfakta genelde birlikte hareket ediliyor. Beraber yemek yapılıyor, yemek yeniyor, sohbet ediliyor… Kısacası mutfaklarımızı önemli ve evin toplanma alanlarından biri.

Bugünkü yazımızda bu çok çeşitli işlevlere ev sahipliği yapan, evimizin kalbi mutfaklarımız için en güzel modüler mutfak modelleri ve tamamlayıcı mobilyalardan bir derleme yaptık. Farklı büyüklüklerde olan ve farklı zevklere hitap eden bu modellerden siz de istediğinizi kendi mutfak alanınıza adapte edebilirsiniz.

Yazışmaya başla
💬 Merhaba nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba 👋
Tüm sorularınız için buradayım.