mutfakankastrecihazlar | Dekorevi Mutfak mutfakankastrecihazlar – Dekorevi Mutfak
Menü

mutfakankastrecihazlar

Şubat 15, 2019 - İç mimar
mutfakankastrecihazlar

Mutfak Ankastre Cihazlar seçimi

Dekorasyon sektörü gün geçtikçe yeni tasarımların eklendiği geniş bir yelpazeye hitap ediyor. Bu sektörde yer bulan önemli yapılardan biri de şüphesi ki mutfak tasarımlarıdır. Mutfaklar bizim en çok vakit geçirdiğimiz, uykulu halde yaptığımız kahvaltıdan tutun da en keyifli sohbetlerin geçtiği akşam yemeklerimize kadar günümüzün bir çoğunu mutfaklarda geçiriyoruz. Bu yüzden bu yapıların dekorasyonu çok önemlidir. Mutfak dizaynında yeni bir dönem olan ankastre mutfak seçeneklerinde önemli bölümlerden birisi de ocak ve davlumbaz ın olduğu bölümdür. Buna göre ankastre yemek pişirme işlemlerinin yapıldığı bu bölümde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar ve farklı seçenekler bulunmaktadır.

Ankastre davlumbaz seçerken tüketicilerin en çok dikkat ettiği konulardan bir tanesi estetiktir. Dış panellerinin cam kanatlı olup olmaması veya tamamının paslanmaz çelik olup olmaması dikkat edilmesi gereken özelliklerdir. Bakılması gereken en önemli özellik ise çekiş gücüdür. Mutfağımızın büyüklüğüne göre çekiş gücünü seçmeliyiz. Çok büyük mutfaklar için mutlaka 800 m³ ve üstü çekiş gücü olan davlumbaz seçmeliyiz. Mutfağımız yaklaşık olarak 12 m² büyüklüğündeyse 500 m³’lük bir davlumbaz bizim için uygundur.

Bazı davlumbazlar normal mum tipi, bazıları ise halojen aydınlatmalı olur. Halojen aydınlatmalı modeller daha çok tercih edilmektedir. Bunlar üzerine koyulan ocağı da çok şık bir şekilde gösterebilen davlumbazlar dır. Davlumbaz seçilirken ses seviyesinin 50 db ve altı olması gerekir.

Ankastre ocak seçerken ilk önce mutfağımıza uygun bir ocak modeli seçmeliyiz. 60, 70 ve 90′ lık olarak farklı modellerde cihazlar mevcuttur. İkinci olarak cihazın paslanmaz çelik olmasına dikkat etmeliyiz. Ayrıca normal elektrikli mi yoksa kristal gazlı mı olacağını da seçmeliyiz.

Paslanmaz çelik ocak alırken yanıcı gözlerin kararmama özelliğini taşıyıp taşımadığına bakmamız önemlidir. Bu özelliği taşımayan ocaklar kullanıldıkça altındaki yanıcı gözler kararıp çirkin bir görüntü oluşturmaktadır. Ocak alırken dikkat edilmesi en önemli özellik yanıcı gözler ve onların markalarıdır.

Mutfak dolapları iletişim için 05416984848

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir