Mutfak dolabı nasıl seçilir ? - Dekorevi Mutfak Mutfak dolabı nasıl seçilir ? - Dekorevi Mutfak
Menü

Mutfak dolabı nasıl seçilir ?

Aralık 13, 2020 - BLOG, Blog, Hizmetlerimiz
Mutfak dolabı nasıl seçilir ?

Mutfak dolabı nasıl seçilir ? 10 örnek

Nhà bếp phong cách hiện đại bởi Akdeniz Dekorasyon Hiện đại

Mutfaklar evin kalbi olan odalardır. Bu nedenle hem işlevsel özellikleri bünyesinden barındırmak zorundadır hem de mutfak yaşamını kolaylaştıracak özelliklere sahip olmak zorundadır. Bir mutfak içinde mutlaka olması gereken mutfak dolaplarıdır. Mutfak dolapları mutfak eşyalarının saklandığı, özenle korunduğu ve muhafaza edildiği alanlardır. Bu nedenle mutfak dolabı seçimi yapılırken çok dikkat edilmeli ve doğru tasarımlar seçilerek mutfağın insan yaşamı için ideal bir alan olmasına özen gösterilmelidir. Bu gün mutfak dolabı seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini örnek mutfak modelleri üzerinden inceliyoruz. Mutfağınızın ölçüleri ne olursa olsun mutfağınıza en uygun ve en ideal mutfak dolabını seçmeli ve mutfağınızın işlevselliğini yükseltmelisiniz.

Estetik tasarımlar

hiện đại theo GN İÇ MİMARLIK OFİSİ, Hiện đại

Mutfak dolapları kadar mutfak dolabı kapakları da çok önemlidir. Mutfak dolapları için cam özellikleri olan ve estetik açıdan oldukça zarif duran bir model tercih ederek mutfağınızın zarafetini artırabilir, özel bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Doğru tasarım

Mutfak dolapları her geometrik şekilde inşa edilebilen dolaplardır. Bu nedenle mutfağınızın yapısını inceleyerek özel bir tasarım yaptırmalı,  bu modeldeki gibi ince uzun formlara sahip bir mutfak için ince uzun dikdörtgen mutfak dolabı tasarımı yaptırmalısınız.

Ölü alan bırakmayın

Nhà bếp phong cách hiện đại bởi homify Hiện đại Gỗ Wood effect

Mutfak içinde daha fazla depolama ve muhafaza alanına sahip olmak için ölü alan bırakmayacak şekilde bir mutfak dolabı tasarımı yaparak mutfağınızın işlevselliğini artırabilirsiniz. Örnek mutfak dolabı tasarımı bu tanıma en uygun mutfak dolabı modelidir.

Kot farkları

Nhà bếp phong cách hiện đại bởi Bilgece Tasarım Hiện đại

Mutfak içinde oluşacak kot farklarını ortadan kaldırmak için mutfak dolabı içinde revizyon yapabilir, kot farkını absorbe edecek şekilde buzdolabı etrafında kot farkını yok edebilirsiniz.

Düz tasarımlar

Nhà bếp phong cách hiện đại bởi Niyazi Özçakar İç Mimarlık Hiện đại

Mutfağın geometrik formuna göre dört duvar boyunca bir tasarım yapabilir veya uzun bir mutfağa sahipseniz bir duvarı boydan boya dolap olarak kullanabilirsiniz. Mutfak içinde size kolay bir yaşam sürecek tasarımı tercih ederek  estetik ve geniş bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Cam ve ahşap

Nhà bếp phong cách hiện đại bởi CCT INVESTMENTS Hiện đại

Mutfak dolaplarının kapakları dış cepheleri olduğu için özel bir tasarım yapmalısınız. Cam yoğunluğu fazla olan ve oldukça zarif tasarımlara sahip kapaklar ile mutfağın asaletini artırabilir şık bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Şık tasarımlar

cổ điển theo homify, Kinh điển

Mutfak içinde kış mevsiminin esintilerini hissetmek için bir şömine tasarımı yapabilir, mutfak dolaplarını şömine gibi tasarlayıp mutfak içinde estetik olarak nirvanaya erişebilirsiniz.  Ahşap bir yemek masası ile oldukça görsel bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Düz tasarımlar

Nhà bếp phong cách hiện đại bởi Bilgece Tasarım Hiện đại

Çok estetik bir mutfak dolabı tasarımı yerine düz bir tasarım yaparak tavana kadar olan alanı kullanabilir, mutfak içinde kalan tüm ölü alanları kullanabilirsiniz. Böylece oldukça işlevsel ve şık mutfak dolaplarına sahip olabilirsiniz.

Mutfak adası ile uyumlu

Nhà bếp phong cách kinh điển bởi homify Kinh điển

Mutfak dolapları tasarımında mutfak içindeki mobilyalara uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Mutfak adası gibi geniş mobilyalar ile uyumlu ve zarif tasarımlar hem mutfağın estetiğini artıracak hem de görsel bir tasarıma sahip olacaktır.

Zıt renkler

Nhà bếp phong cách hiện đại bởi Akdeniz Dekorasyon Hiện đại

Dolap kapakları için renk tercihi yaparken zıt renkleri tercih edebilir, zıt renklerin şıklığını ve uyumunu mutfağa yansıtarak evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Ayrıca  cam yoğunluklu kapak tasarımı ile mutfak dolaplarının zarafetini katlayabilirsiniz.

İLETİŞİM İÇİN 0541 6984848

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazışmaya başla
💬 Merhaba nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba 👋
Tüm sorularınız için buradayım.