Modern mutfak dolabı - Dekorevi Mutfak Modern mutfak dolabı - Dekorevi Mutfak
Menü

Modern mutfak dolabı

Mayıs 25, 2020 - BLOG, Blog
Modern mutfak dolabı

Modern dekorasyonlar için 10 mutfak dolabı fikri

Modern Mutfak homify Modern

Mutfağınıza uygulayacağınız dekorasyonun niteliği büyük oranda mutfağınızın genişliğine ve mimari özelliklerine bağlı olacaktır ancak kullanacağınız mobilya ve mutfak aksamlarının, mutfağınızın dezavantajlarını telafi edebilecek özellikte tasarlanmış olması dengeleri değiştirebilir. Modüler tasarım sayesinde yeni nesil mutfaklarda, en kuytu köşeler bile depolama alanları ve benzeri çözümlerle değerlendirilebiliyor. Bu nedenle tasarımda, mutfak dolapları ve mutfak aksamları seçimi en az mekanın mimari özellikleri kadar öneme sahip oluyor.

Homify ekibi olarak mutfak dolapları ve mutfak aksamları seçiminizde size yardımcı olması için, zekice tasarlanmış dekorasyonlar tanıtmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda ise mutfak dolabı seçiminizde ilham alabileceğiniz 10 muhteşem model derledik. Birbirinden güzel tasarlanmış bu mutfakları inceleyince dekorasyonunuzda yapabileceğiniz hataları daha iyi göreceksiniz.

Mutfak dekorasyonu sırasında fikir ve önerilere ihtiyaç duyacağınız bir diğer konu da mobilya ve aksesuar seçimidir. Mutfak masası, aydınlatma ögeleri ve aksesuarlar gibi eşyaların seçiminde kararsızlık yaşıyorsanız “Göz alıcı mutfak masa modelleri” başlıklı yazımızdaki tasarımlar size yardımcı olabilir.

En kullanışlı renk beyaz

Manhattan Micro-Loft Modern Mutfak Specht Architects Modern

Mutfağın genişliği ve mimari özellikleri nasıl olursa olsun beyaz rengin ön planda tutulduğu bir dekorasyon mutfağı güzelleştirecektir. Bilinenin aksine, beyaz rengin kiri diğer renklere göre daha çok belli ediyor olması mutfak dekorasyonu için bir avantajdır çünkü kirlerin görünür olması temizlik için kolaylık sağlar. Bir başka avantajından bahsetmek gerekirse; ahşap ve koyu renk tezgahlarda çizik ve izler çok belirgin değildir bu nedenle aradaki bakteri oluşumu göze batmaz ama beyaz bir tezgahta en ufak bir çizik bile belli olacak ve oluşan renk değişimi size hijyen çanlarını çalacaktır. Kısacası daha temiz ve ferah bir mutfağa sahip olmak istiyorsanız dekorasyon renginiz beyaz olabilir.

Kulpsuz kapakların şıklığı

Modern Mutfak LEICHT Küchen AG Modern

Modern tasarımda minimal özellikler oldukça önemli bir yer tutar. Modern tasarım ürünlerinde ne kadar az detay göze çarparsa o kadar dikkat çekici bir görüntü oluşacaktır. Bu nedenle birçok tasarımcı işleme, ayak, süsleme, kulp gibi parçaları mobilyalardan çıkarır. Bu mutfak dolaplarında da kulp ve ayaklar çıkarılarak sleek bir görüntü oluşturulmuş. Modern bir mutfak için son derece şık bir seçim.

 

Ferahlık ön planda

Modern Mutfak homify Modern

homify

Özellikle dar ve kapalı mutfaklarda güzel bir hava yaratabilmek için ferahlık sağlamak zorunludur. Mutfak dekorasyonunda ferahlık sağlamanın en önemli yolu ise açık renk dekorasyon ile doğal ışık kaynaklarıdır. Aydınlatma ögelerinin büyük bir öneme sahip olduğu aşikar ancak mutfağınız gün ışığından ne kadar iyi faydalanırsa o kadar ferah olacaktır. Ayrıca parlak ve sleek yüzeylere sahip açık renk mobilyalar da bu konuda yardımcı olabilir.

Farklı detaylar barındıran bir tasarım

Modern Mutfak Jacek Tryc-wnętrza Modern

Mutfak tasarımında tarz sahibi bir çizgi yakalamak istiyorsanız sınırların dışına çıkabilirsiniz. Örneğin bu tasarımda olduğu gibi tezgah ardını dolaplarla doldurmak yerine şık bir duvar uygulaması yaptırabilirsiniz. Bu dekorasyonda tezgah altı dolaplar mutfağın ihtiyacını karşılayabilecek gibi görünüyor. Kalabalık olmayan aileler ya da yalnız yaşayanlar için uygun bir dekorasyon.

Kullanışlı mutfak adaları

Casa Lago Modern Mutfak renziravelo Modern

tfakların orta boşluğunu değerlendirmek için son derece iyi bir fikir. Üstelik tezgah üstünde alan tasarrufu sağlayacak çözümler de barındırır. Siz de mutfak dolabı seçerken mutfak adası bulunan modelleri değerlendirerek daha fazla alan ve depolama çözümü kazanabilirsinRENZİRAVELO

Ahşap şıklığı

Grosvenor | Walnut And Marble Elegance Modern Mutfak Davonport Modern Ahşap Ahşap rengi

Ahşap malzemeden üretilen ve ahşap rengine sahip mutfak dolapları özellikle klasik çizgiden vazgeçemeyenler için ideal. Mutfak tasarımınız modern özellikler taşısa da ahşap dolaplar sayesinde klasik bir hava sağlayabilirsiniz. Üstelik ağaçtan üretilen dolaplar birçok açıdan lake ve mdf ürünlere göre daha sağlıklı ve dayanıklıdır.

Yazışmaya başla
💬 Merhaba nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba 👋
Tüm sorularınız için buradayım.