yenimutfakdolabı - Dekorevi Mutfak yenimutfakdolabı - Dekorevi Mutfak
Menü

yenimutfakdolabı

Aralık 8, 2019 - BLOG, Blog, Mutfak Modelleri
yenimutfakdolabı

Yaşam alanlarının kullanım sıklığına göre dekore edilmesi anlayışı son yıllarda çokça rastlanılan bir durum haline gelmiş durumda, evlerde bulunan mutfakların, evlerin en sık kullanılan alanlarından biri oluşu göz önüne alınınca, mutfak mobilya çeşitliliği ve dekoratif dokunuşlara sahip mutfakların öneminin bir hayli arttığı gözlemlenebilmektedir. Özellikle açık ton renklere sahip ve basit çizgiler ihtiva eden mutfak dolapları, yer döşemeleri ve mutfak tezgâhları dekorasyon aşamasında en sık tercih edilen unsurlar içinde yerlerini alıyorlar. İstanbul mutfak dolabı modelleri her tarza ve ruh haline ya da mutfağın metre kare cinsinden büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir. Küçük alanlı ya da büyük kullanım alanlı mutfakların içinde kullanılacak olan malzemeler renklerinden desenlerine kadar farklılık göstermektedirler. Mutfaklarda en sık tercih edilen renk ise beyaz kaplamaya sahip mutfak dolapların seçiminde oluyor. Mutfak dekorasyonu, yer döşemesinden tezgâhına kadar bir bütün olarak planlanmalıdır. Pek tabi, bunun için de bir bütçe belirlenmelidir.

Yeni Bir Mutfak Yaptırmak Ne Kadara Mal Olur?

Yaşam alanı açısından bakıldığı takdirde yeniden bir mutfak yaptırmak ve dekore etmek için harcanacak para belli bir sınıra kadar boşa yapılan bir harcama değildir. Peki, yeni bir mutfak yaptırmak ne kadara mal olur? Bütçe değerlendirmesi yaparken mutfakta kullanılacak malzemelerin kalitesi, olması istenilen dekoratif özellikler ya da mutfağın ne çeşit bir yaşam tarzını yansıtması gerektiği gibi unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır. Bugün yeni bir mutfak yaptırmanın maliyeti minimum 2500 ile 3000 TL arasında bir başlangıç fiyatına sahiptir. Mutfakta herhangi bir tarzın yansıtılması ya da mutfak tezgâhının kalitesi gibi unsurlar bu fiyatları değiştirmektedir. Mutfak tezgâhlarında mermer, granit, laminant gibi malzemeler kullanılmaktadır. Taş ürünü olan tezgâhlar laminant tezgâhlara göre ısıya, neme, çizilmeye karşı dayanıklı ürünlerdir. Haliyle fiyatları da bu oranda daha yüksektir. Uzun vadeli kullanım için taş ürünü tezgâhların seçilmesi kullanıcının yararına olacaktır.

Mutfak Hangi Tarzı Yansıtmalı?

Mutfak dekorasyonu konusu ev sahiplerinin eskisine nazaran daha çok dikkat ettiği konular içinde yerini almış durumda. Mutfağın dolaplarından yer döşemesine kadar üzerinde barındırdığı renk ve desenler, ışıklandırma sistemleri gibi unsurlar mutfağın dekoratif ve kullanış açısından göz doldurmasını sağlamaktadır. Sade renklerin ve desensiz yüzeylerin hâkim olduğu, belirli noktalarda led armatürler ile ışıklandırmanın sağlandığı modern tip olarak adlandırılan mutfak tipi tüketicilerin en çok tercih ettiği kurulum modellerindendir. Peki, mutfak hangi tarzı yansıtmalı? Mutfak tasarımının en önemli detayı kullanım alanının artırılarak inşa edilmesidir. Tamamen ahşap görünüme sahip ve dağ evi havası veren, renklerde ağaç tonlarının hâkim olduğu bir mutfak da ortama ferah bir hava katabilir.

Yazışmaya başla
💬 Merhaba nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba 👋
Tüm sorularınız için buradayım.