içmimar - Dekorevi Mutfak içmimar - Dekorevi Mutfak
Menü

içmimar

Aralık 25, 2019 - BLOG, Blog, Hizmet Bölgelerimiz, Hizmetlerimiz
içmimar

Banyosunu yenilemek isteyenlere ilham verecek 10 örnek

3d İskandinav Banyo Ezra YAZICI İskandinav

Banyo tadilatları Türkiye’de en sık ihtiyaç duyulan yenileme projelerinin başında geliyor. Bunun en önemli nedenlerinin başında elbette ki banyoların fonksiyonları dolayısıyla diğer yaşam alanlarından daha hızlı yıpranmaları geliyor. Özellikle yeni bir ev satın aldığımızda ya da evimizi satmadan önce banyo alanlarını elden geçirmek isteriz çünkü banyo alanları kötü göründüğünde ya da tesisata dair sorunlar olduğunda evin hem kullanım değeri hem de maddi değeri düşer. Kimse kötü banyolu bir evde yaşamak istemez değil mi?

Banyo tadilatlarında elbette fonksiyonelliğin yanı sıra yeni nesil banyo tasarımları da öne çıkıyor. Hem konforlu, hem modern, hem de iç açıcı banyo yenileme projeleri için işte sayfalarımızda öne çıkan ilham verici fikirler. 

1- Çıtalı cam estetiği

Banyo

FİYAT TALEP ETÇıtalı camlar, özellikle country stil dizaynlarda sıklıkla kullanılan ve bulunduğu alana çok özel bir karakter kazandıran tasarım unsurlarından. Duş kabini kapılarında da çıtalı cam kullanımı ile harika bir modern stil yaratmak mümkün.

2- Mermer yüzeyler geri döndü

FİYAT TALEP ET

Eskiden klasik şıklık yaratılmak istenen iç tasarımlarda mermer vazgeçilmez bir yüzeydi. Sonraları mermer popülerliğini kaybetti ve bir süreliğine iç mimari tasarımlardan geriye çekildi ancak son birkaç yıldır mermer yüzeyler yeniden tüm dünyada trend olmuş durumda. Üstelik mermerin bu geri dönüşü yalnızca klasik stil ile sınırlı kalmadı ve artık modern, minimalist ve İskandinav tarza sahip tasarımlarda da iç mimarlar sıklıkla mermer dokusunu tercih ediyorlar. Tabii artık mermer yerine mermer görünümlü fayanslar da kullanılabiliyor.AdFales Akustik Çözümler5 değerlendirmeİç Mimarlarİstanbul, TürkiyePROFİLİ GÖRÜNTÜLEAdMENTAL ARC DESIGN6 değerlendirmeMimarlarİstanbul, TürkiyePROFİLİ GÖRÜNTÜLE

3- Terrazzo zeminler

Otel Odası Banyo Tasarımı

FİYAT TALEP ETOldukça köklü bir geçmişe sahip olan ve bugünlerde yeniden trend olan bir başka geri dönüş hikayesi ise İtalyan stilin vazgeçilmez yüzeylerinden terrazzo zeminler tarafından yazılıyor. Doğal ve stil sahibi görünümleri ile banyolarda terrazzo zemin tasarımları önümüzdeki yıllarda en şık banyo dekorasyonlarını oluşturacak.

4- Doğal taş lavabolar

Doğaltaş Lavabo Ve Mozaikler

FİYAT TALEP ETMermer ve terrazzo yüzeylerin yeniden trend olmasının nedenlerinden biri de kaliteli unsurlarla doğal ve şık bir estetik anlayışının oluşması. Bu estetik anlayışına uyumlu ve son yıllarda standart lavabo modellerini geride bırakan lavabo modellerini de doğal taş lavabolar oluşturuyor.

5- Ahşap sıcaklığı

FİYAT TALEP ETDoğallıktan ve şıklıktan bahsederken ahşap sıcaklığını es geçmek mümkün değil. Ahşap görünümlü fayanslar ya da özel verniklerle banyolar için özel olarak suya dayanıklı şekilde üretilen ahşap kaplamalarla konforlu, sıcak ve natürel bir banyo elde edebilirsiniz.

6- Fayans yerine duvar kağıdı seçenekleri

CRESTA BANYO

ASORTİE MOBİLYA DEKORASYON AŞ.FİYAT TALEP ETBanyo tasarımı denilince aklınıza duvarlarda bir tek fayans benzeri uygulamalar geliyorsa artık daha yenilikçi ve ezber bozan fikirlere de göz gezdirmenin vakti gelmiş. Bugün artık suya dayanıklı ve kaliteli duvar kağıdı üretimleri sayesinde banyo alanlarında da rahatlıkla renkli ve desenli duvar kağıtları ile benzersiz görünümler ortaya çıkıyor.Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? 
Bizimle temasa geçin!ÜCRETSİ̇Z DANİŞMANLİK TALEP EDİ̇N

7- Duş ve küvet bir arada…

Yeni nesil banyo tasarımlarında konfor ve fonksiyonellik ön planda. Bu yüzden de eskisi gibi küvet ya da duş kabini arasından bir tercih yapmak yerine ikisinin birlikte kullanımına da sıklıkla rastlıyoruz. Eğer banyonuzda yeterli alan varsa, farklı kullanım seçenekleri yaratan bu ikili banyo alanları harika bir tasarım seçeneği.

8- Bitkilerle canlı bir atmosfer

Ev ağaçları, canlı çiçekler ve bitkiler sadece banyolarda değil evinizin her odasında oldukça sağlıklı ve iç açıcı bir ortam yaratırlar. Banyo dekorasyonlarını bitkilerle süslemek ise hem çok pratik bir fikir hem de etkileyici bir estetik şıklık ortaya çıkarıyor.

9- Dekoratif aydınlatma ögeleri

Işıklandırma, yeni nesil dekorasyon anlayışında artık yalnızca fonksiyonel bir öneme sahip değil, aynı zamanda estetik olarak da tasarımı tamamlayan bir aksesuar. Farklı ve çağdaş görünümlü ışıklandırma ögeleri banyoları güzelleştiren en ideal tasarım unsurlarından…

10- Cesur koyu renkler

Tasarımda değişen şeylerden biri de renk skalası. Eskiden özellikle banyolarda daha nötr tonlar ve açık renkler tercih edilirdi. Ancak bugün cesur ve koyu renklerle harika banyo tasarımları öne çıkıyor.

Siyah ve tonlarının kullanıldığı 10 şık ve elegan banyo modeli başlıklı yazımıza tıklayarak bu başarılı tasarımlardan bazılarına göz gezdirebilirsiniz.

Yazışmaya başla
💬 Merhaba nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba 👋
Tüm sorularınız için buradayım.