mutfaküreticileri - Dekorevi Mutfak mutfaküreticileri - Dekorevi Mutfak
Menü

mutfaküreticileri

Aralık 8, 2019 - İç mimar
mutfaküreticileri

İstanbul’daki mutfak üreticisinden mutfak dolapları

homify: modern tarz , Modern

2008 yılında kurulan Dekorevi Mutfak, firma olarak kullanıcı ihtiyaçlarını esas alan bir çizgi belirliyor ve estetik unsurlarla mutfaklar dizayn ediyor. Mutfak dekorasyonunu yenilemek ya da yeni bir mutfak yaptırmak isteyenler için, firmaya ait mutfak modellerini yakından inceleyeceğiz. 

Mutfak bünyesinde ray dolap sistemlerinden tezgah çözümlerine birçok dekoratif ve işlevsel unsurlara yer veren firma, dekorasyona uygun stilde üretim aşamasına geçiyor. Mutfak dekorasyonunda kullanıcı ihtiyaçları ve esasları belirleyerek, alan ölçüleri, derinlik ve ebatlara göre profesyonellerin elinden en uygun tasarım kararları alınıyor. Kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak çözüm odaklı, kısa vadede dekoratif çözümler sunarak kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Yenilikçi yaklaşım ve özgün tasarım fikirleriyle mutfak dekore etmek isteyenler Feza Mutfak imzalı örnekleri gözden geçirebilir, firma ile bağlantıya geçmek için homify sayfalarına buradan ulaşabilirler.

Country stil şıklık: Ferah ve iç açıcı

Küçük mutfaklarda  koyu renk tonları kasvetli ve karanlık bir atmosfer oluşturur. Geniş ve ferah bir görünüm için açık renk tonları idealdir. Açık bej tonlarıyla mutfak dolaplarından sandalyelere country stil şıklık kazandırılan bu mutfak birçok insanın hayallerini süsleyebilir. 

Huzur veren bir atmosfer oluşturmak isteyenlere ilham verecek bu projede olduğu gibi dekoratif çiçeklerle bezenen ferah bir mutfak atmosferi oluşturabilirsiniz. Mutfak dolaplarında ürün ebatları ve depolama ihtiyaçlarına göre farklı ebatlarda raf bölmeleri, kapaklı raf dolap ve çekmeceli sistemler kullanılmış.

Mutfak dolabı seçerken nelere dikkat etmeli?

Alan kontrolü, kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda tezgah ebatları ve mutfak dolapları tasarımlarına göre sağlanır. Doğru ve ölçülü planlama ile mutfak dolapları için geniş alanlarınız yok ise akılcı çözümlerle tezgah altı ve tezgah üstü çözümleri değerlendirebilirsiniz.

Zemin alanından tasarruf etmek için küçük mutfaklarda tavana dek uzanan dolap sistemleri ile depolama ihtiyacını daha verimli karşılayabilir, yer kazandırabilirsiniz. Mutfak düzeni oluşturmada dolapların modeli, tezgahla mutfak dolabı renk ilişkisi ve fayanslarla renk ilişkileri gibi unsurlar göz önünde bulundurulabilir.

Mutfak üreticileri renk seçiminde neler tavsiye ediyor?

Country mutfak dolabı

Lake mutfak dolapları ya da açık renk tonları küçük ya da dar mutfaklar için idealdir. Geniş mutfaklarda ise uygulanacak stil ya da tarza göre alternatifler artabilir. Lake mutfak dolapları ışığı yansıtması bakımından mutfağa derinlik kazandırır.

Huzur veren bir atmosfer oluşturmak için mutfağınızı dekore ederken, fayans modelleri ve mutfak tezgahı ile uyum ve ahenk sağlayacak renk tonlarını belirleyebilirsiniz. Mutfak dolapları dizayn edilirken kontrast oluşturacak renk tonlarını tercih edebilir, daha dinamik bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Mutfak dekorasyonu nasıl yapılmalı?

Öncelikle uygulanacak stil ve tarza karar vermelisiniz. Modern ve şık bir mutfak döşemek isteyebilir, buna göre mutfak dolapları için kulp modellerini belirleyebilirsiniz.

Klasik çizgiler ilginizi çekiyorsa detayları ön plana çıkarabilir, simetri unsuruna odaklanabilirsiniz. Minimalist yaklaşımla bir mutfak döşemek istiyorsanız, tek ya da 2 renkten oluşan paletlerle mutfak dekorlarını oluşturabilir, göz karmaşası oluşturmaktan kaçınabilirsiniz. 

Depolama sistemleri

Mutfak Dolapları İmalatı

 En çok satan mutfak dolapları modellerinden biri olan bu örnek, her eve yakışacak bir tarza sahip. Son derece iç açıcı bir atmosferi olan bu mutfakta depolama ihtiyacı muntazam karşılanıyor. Akılcı çözümlerle dolap üstü alanları raf sistemi olarak değerlendiriliyor ve alan tasarrufu sağlıyor.

Feza Mutfak firmasının en çok satan mutfak modellerinden biri olarak son derece kullanışlı ve estetik unsurlar barındırıyor. 2017 yılının en çok satan mutfak modellerinden biri olarak buradaki toplam maliyet: 1000 TL

2018 model akrilik ve antrasit mutfak modelleri

Beyaz antrasit mutfak dolapları modelleri

Eğer dikdörtgen formunda uzun bir mutfağınız mevcutsa, plana uygun tek duvarın akılcı depolama sistemleri ile dizayn edilmesi ilham verebilir. 2018 model akrilik mutfak modelleri olarak isimlendirilen bu projede, ferah ve iç açıcı bir atmosfer oluşturulmuş. 

Kontrast renkler

Mutfak tezgahı koyu renk tonlarında seçilerek açık renk tonu mutfak dolapları ile kontrast oluşturulmuş. Benzer kontrast dil mutfak fayanslarında da tercih edilmiş. Mutfak üreticileri kısa vadede mutfak teslimini yapıyor. Ayrıca uygulanacak stil ve tarz kullanıcı beğenilerine göre belirleniyor ve akılcı depolama sistemleri için profesyoneller destek oluyor. İstanbullu üretici firma olan Dekorevi Mutfak firmasının sayfasını ziyaret ederek diğer projelerine göz atabilir, sorularınız için doğrudan bağlantı kurabilirsiniz.

Yazışmaya başla
💬 Merhaba nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba 👋
Tüm sorularınız için buradayım.