Menü

mutfak dolabı ölçüleri

Ekim 4, 2017 - Blog, Hizmet Bölgelerimiz, Hizmetlerimiz
mutfak dolabı ölçüleri

Mutfak mobilyalarının büyüklüğüne dikkat etmek dekorasyonun kusursuz bir şekilde tamamlanması açısından çok önemlidir. Harcayacağınız emek ve zaman göz önüne alındığında mobilyaların uygun ölçülerde olması, uyumlu olması size çok şey kazandıracaktır.  İşlevsel ve estetik  açıdan mobilya ölçülerinin  uygun olması dekorasyonun  görselliğini ve mutfak için ayırdığınız odanın şık bir şekilde dekore edilmesini sağlayacaktır. Dekorevi mutfak  sayfasından yer alan birbirinden özel dekorasyonları incelediğinizde mutfak içinde yer alan mobilyaların ölçülerinin uyumunu ve  uyum sonucunda ortaya çıkarılan  işlevsel şık mutfakları görebilirsiniz. Mutfak ölçülerini incelediğimiz bu yazımızı inceleyerek mutfağınızı dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

Standart ölçüler

Modüler mutfaklar, standart ölçülere sahip mutfaklar olarak son yıllarda modern hayatımıza girmiştir. Boyutları genellikle  30 ile 90 cm arasında değişen mutfak dolapları ve çekmeceler  olarak modern mutfak tasarımları yapılarak standart üretimler olarak imal edilirler.

Temel konular

Mutfak dekorasyonu yaparken dikkate alacağınız ilk konu  mutfak dolapları derinlik ölçüleridir.  Genel olarak standart ölçü 60 cm olsa da  isteğe bağlı olarak artırılabilir. Günümüzde derinlik mutfak ölçüleri ile orantılı olarak hesaplanmaktadır. Evinizde dilediğiniz ölçüleri uygulayabilir dekorasyonu daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

Asma dolaplar

Mutfak içlerinde daha az yer kaplaması ve mutfak tezgahının daha geniş bir alan olması için askı dolaplar tercih edebilirsiniz. Mutfak tezgahları ile uyumlu olacak şekilde tercih edeceğiniz ölçülere göre askı dolaplar daha fonksiyonel ve daha modern bir mutfağa sahip olmanızı sağlayacaktır.

Islak hacimler

Mutfak dekorasyonlarında ıslak hacimler önemsiz gibi görünse de çok önemli unsurlardır. Islak hacimlerin mutfak içinde bitiş noktası olan eviyeler  mutfak adası veya mutfak tezgahı içinde şık bir şekilde çözülebilir. Uygun ölçüler ile oldukça etkileyici tasarımlara imza atabilir ve çok dekoratif bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Duvar ünteleri

Duvar boyunca yapacağınız dolapların ölçülerine dikkat etmelisiniz. Duvar üniteleri mutfağı daraltmayacak ölçülerde olmalı ve size kolaylık sağlamalıdır. Duvar ünitesi tercih edecekseniz derinlik ve boy ölçülerinin birbirini tutmasına dikkat etmelisiniz.

Renk ve boy uyumu

Mutfak mobilyaları her ne kadar büyük mobilyalar olsa da renk uyumlarına dikkat etmelisiniz. Büyük ölçülere sahip mobilyalar için göze batmayan ve uygun renkler tercih etmeniz size avantaj sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir